Studio57

Responsywna strona internetowa – czym jest?

Responsywna strona internetowa, inaczej mówiąc strona, która dostosuje się do sprzętu, z którego korzystasz.

Czy wiesz, że…

według najnowszego raportu przygotowanego przez ministerstwo cyfryzacji więcej niż 80 proc. Polaków korzysta z Internetu, z czego 86 proc. przegląda go na swoich komórkach?

Responsie Web Desing (RWD), czyli responsywna strona internetowa. Ma za zadanie dostosować swój rozmiar do rozdzielczości wyświetlacza. Dlatego też musi dobrze prezentować treść Twojej strony od komórki, przez tablet po telewizor. Oczywiście rozmiar to nie jedyna cecha. Rozpozna i dostosuje się pod wymagania przeglądarki z której korzystasz. Czy będzie to Chrome, EDGE, Safari, Opera czy Firefox strona powinna spełniać jej wymagania.

Responsywność strony internetowej

Jeżeli przeglądasz strony WWW na swoim telefonie (może właśnie w tej chwili) zwróć uwagę na wielkość czcionki, nie powinieneś mieć problemu z przeczytaniem (jeżeli tak to chyba czas na okulistę, ale to taka sugestia z troski, oczywiście). Przyciski, zmieniły się na przyciski dotykowe.  Masz też możliwość przesuwania np. banerów z grafikami lub artykułami. Czasami przy mniejszych rozdzielczościach treści jest mniej, bez wątpienia nie jest to minus. Tutaj mniej znaczy więcej. Klient spędzi na Twojej stronie więcej czasu.

Responsywna strona internetowa - strona internetowa Studio57

 

Responsywna strona internetowa – zalety

Zalety stron responsywnych:

 • przyjazny interfejs,
 • szybki dostęp do informacji,
 • większa dostępność Twojej oferty,
 • niższy współczynnik odrzuceń, 
 • poprawa pozycjonowania,
 • pozyskanie nowych odbiorców,
 • przychylność google,

Dlatego strony internetowe nie idące za zmianami oraz nowościami, często narzuconymi przez Google odbierane są jako oferty przestarzałe. Jednocześnie traci na tym wizerunek firmy. Przykładem jest choćby wymóg dotyczący certyfikatu SSL – inaczej mówiąc certyfikat bezpieczeństwa.  Z pewnością daje on użytkownikowi gwarancję, że dane przesłane między nim, a stroną www nie dostaną się w niepowołane ręce. Przeglądarki ostrzegają przed takimi stronami blokując do nich dostęp bezpośredni. No cóż jak się domyślasz zostanie to odebrane jako brak ochrony i brak działań w tym kierunku. Pamiętaj buduj zaufanie! Pokaż, że firma jest nowoczesna i stale się rozwija.

Telefony komórkowe vs. komputery na świecie!

Sprawdziliśmy dla Ciebie dane z raportu „Digital 2020” na świecie. Obejmują one między innymi statystyki korzystania z Internetu na świecie na różnych urządzeniach. Przejdźmy od razu do konkretów, około 53% odwiedzin stron www pochodzi z telefonów komórkowych, jednocześnie komputery nadal obejmują 44% całości. Reasumując, mimo że popularność telefonów komórkowych jest widoczna to jednocześnie cały czas trzy czwarte użytkowników nadal jest wierna swoim komputerom i laptopom. W związku z tym strony responsywne umożliwiają dotarcie do wszystkich użytkowników.

Responsywna strona internetowa - strona internetowa Studio57

Niewątpliwie te wszystkie i wiele innych udogodnień mają ułatwić nam wszystkim korzystanie z Internetu. Ma być miło i intuicyjnie, a Twój klient bez większych problemów powinien znaleźć informacje, które go interesują.  Ma zostać na stronie jak najdłużej, a strona  ma go zachęcić np. do zakupów lub ponownych odwiedzin.

Jeżeli Twoja strona nie jest responsywna, a ruch na niej w dużej cześć pochodzi z urządzeń mobilnych typu telefon, tablet – napisz do nas! Zrobimy analizę potrzeb i może zawiążemy współpracę. Zapraszamy od zakładki KONTAKT lub prześlij nam BRIEF.

Wyceń projekt

  Zadzwoń

  Chcesz zrealizować ciekawy pomysł, masz pytania,
  jesteś zainteresowana(y) naszą ofertą?
  A może masz projekt, którego nikt nie chce się podjąć?

  Nie możesz kopiować zawartości strony!